Вина країн світу

Вино має одну дивовижну властивість — воно завжди різне і тому питання Яке вино вибрати дуже актуальне.

Спробуйте Каберне, зроблене в Італії, і порівняйте його з таким же сортом, тільки вже привезеним з Іспанії, і ви переконаєтеся в цьому самі. Більш того, різниться смак і букет вина з одного і того ж винограду, вирощеного в двох сусідніх регіонах. Звичайно ж, Каберне не перестане від цього бути терпким і насиченим, проте в кожному випадку воно буде трохи іншим.

Фото Види вина за кольором

Країна походження вина має значення, і розуміння деяких національних особливостей допоможе відповісти на питання, яке вино вибрати.

Вина Франції

Безсумнівно, кращі вина робляться у Франції. Такі регіони як Бордо, Шампань, Ельзас, Бургундія, Прованс, Долина Луари стали батьківщиною багатьох вишуканих сортів. Франція є і найбільшим виробником вина. Проте, це не означає, що всі сорти, створені на її території, автоматично стають краще аналогічних з інших країн. Велике значення має класифікація вин.

Французькі вина часто мають складний букетом, тому їх потрібно пити НЕ поспішаючи.

Вина Іспанії

В Іспанії найбільша площа виноградників в світі, чим і пояснюється присутність іспанського вина практично у всіх великих магазинах. Крім класифікації по регіонах, прийнятої у Франції, в Іспанії звертають увагу на термін витримки, яка, як правило, не повинна бути менше 18 місяців (частіше від 24 місяців).

Відомі виноробні регіони: Ріоха, Рібера дель Дуеро, Ріас Байшас, Херес, Кава.

Краще купувати іспанське вино, вироблене в одному з них.

Вина Італії

Чудові кліматичні умови зробили Італію другим за величиною світовим виробником вина (довгий час Італія навіть випереджала Францію). Великі виноградники можна зустріти по всій країні.

Місцева класифікація вин схожа з французькою системою: кращими вважаються сорти, вироблені в декількох регіонах під строгим контролем.

Відомі виноробні райони: П’ємонт, Ломбардія, Тоскана.

Вина Нового Світу

В останні кілька років все більше з’являється вин з Аргентини, Австралії, Чилі, ПАР, Нової Зеландії.

Серед них є як знайомі сорти, так і деякі унікальні, аналогів яким в Європі не знайти. В цілому, вина Нового Світу мають гідною якістю, їх можна сміливо рекомендувати до покупки.

Найчастіше вони мають більш виражений смаком, не таким витонченим, як, наприклад, французькі вина. Зате ціна на них більш гуманна.

Вина України

На жаль, українські вина в основній своїй масі не витримують ніякої критики. Їхня основна перевага — низька ціна. Вибираючи українське вино, звертайте увагу виключно на сухі сорти.

В цьому випадку шанси купити натуральний продукт будуть відносно високими.

Вина Молдавії і Грузії

Молдавські і грузинські вина відрізняються більш високим, у порівнянні з українськими винами, якістю, проте в хороших ресторанах їх так само, як правило, не пропонують.

Всьому виною велика кількість підробок, тому купувати таке вино потрібно дуже уважно.

Вина Абхазії

Вина Абхазії мають багатовікову історію. Також вони мають високу якість, що досягається комбінацією унікальної технології приготування.

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *