Види коньяків

В лінійці алкогольних напоїв кожного коньячного будинку є як дешеві, так і дорогі сорти, при цьому відразу визначити, який з них має явно кращими якостями, буває непросто.

Чому пляшка з коньяком від маловідомого виробника часом може коштувати дорожче, ніж розкручений бренд, чому не варто купувати найдешевший коньяк і що означають незрозумілі буквені позначення на етикетках, ми спробуємо розібратися в нашій статті і розглянемо види коньяків.

Класифікація коньяків по терміну витримки

Національне Міжпрофесійні Бюро коньяків Франції, бажаючи максимально стандартизувати процес виробництва і контролю якості коньяків, розробило свою класифікацію, якою зобов’язані дотримуватися, як мінімум, все французькі коньячні будинки. У неї входить вісім термінів витримки, кожен з яких додатково розбитий на підпункти, однак нас з вами, як кінцевих споживачів, цікавлять лише останні п’ять. Варто зазначити, що вік коньяку визначається молодшим, їх входять до його складу спиртом. А відлік часу витримки починається з першої години ночі першого квітня, після дати закінчення перегонки. Також нагадаємо, що у Франції мінімальний вік коньяку дорівнює
2 роки.

Види коньяків за терміном витримки

  • V.S. (Very Special) — витримка не менше двох років;
  • Superior — витримка не менше трьох років;
  • V.S.O.P. — витримка не менше чотирьох років;
  • V.V.S.O.P. — витримка не менше п’яти років;
  • X.O. — витримка не менше 6 років.

Види коньяків, віком понад 6,5 років, заборонені до класифікування, так як процес купажування при таких термінах витримки неможливо контролювати. З цієї причини унікальним 10-100 річним коньяків часто присвоюються власні імена.

Класифікація коньяків колишнього СРСР

Як відомо, назва «коньяк» захищено згідно з міжнародними законами, і називатися так може алкогольний напій, вироблений виключно на території регіону Шаранта. Проте, в країнах колишнього СРСР активно виробляється схожий за смаковими і ароматними характеристикам бренді, який, однак, за умови продажу на внутрішньому ринку можна називати коньяком.

Найчастіше, на вітчизняних пляшках можна побачити іншу класифікацію, яка не завжди перегукується з французької.

Види коньяків колишнього СРСР

  • Ординарний — витримка не менше трьох років;
  • Ординарний спеціальний — витримка не менше чотирьох років;

Марочні коньяки

  • КВ — витримка не менше шести років;
  • КВВЯ — витримка не менше восьми років;
  • КС, ОС — витримка не менше десяти років.

Види коньяків за географічною ознакою

Також, через велику території, на якій виробляються алкогольні напої, прийнято поділ за географічною ознакою на: Фанцузські, російські, Українські, Грузинські, Азербайджанські, Молдавські і Вірменські коньяки.

З огляду на той факт, що коньяк, розлитий в Грузії або, наприклад, Українї, може мати більший термінів витримки і більш привабливою ціною, ніж французький коньяк відомого бренду категорії V.S., зробити правильний вибір дуже нелегко. Крім того, ніколи не варто забувати про фальсифікат, частка якого досить велика.

Той же коньячний будинок Hennessy може стати прикладом сумної статистики: на 50 мільйонів оригінальних пляшок продається 150 мільйонів підроблених. Тому далеко не завжди вибір відомої торгової марки може стати гарантією високої якості коньяку. Нажаль — лише методом власних проб і помилок, а також прислухаючись до думки експертів нашого сайту, можна вибрати дійсно гідний коньяк.

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *