Вірменський коньяк

За часів СРСР, вірменський коньяк вважався одним з кращих, серед усіх вироблених алкогольних напоїв. Нічого дивного в цьому немає, так як м’який клімат Вірменії в поєднанні з давніми традиціями виноробства та суворими вимогами ГОСТу створювали ідеальні умови для виготовлення якісного коньяку.

І хоча в Радянському союзі проблем з алкоголем ніколи не було, вірменські коньяки незмінно залишалися дефіцитом.

Фото Вірменський коньяк

Історія вірменського коньяку

Не заглиблюючись в нетрі історії, зауважимо, що перший коньячний завод з’явився в Єревані в другій половині дев’ятнадцятого століття, а вже до 1894 року в Вірменії їх налічувалося 14. Самим великим вважався Єреванський коньячний завод, який в 1900 році перейшов до відомому купцеві Миколі Шустову, чимало зробив для розвитку технології виробництва і популяризації вірменських коньяків в Російській імперії.

 

Після революції все майно Шустова було націоналізовано, а на базі Єреванського заводу з’явився винно-коньячний трест «Арарат».

Дивно, але цей факт не позначився на якості вірменського коньяку, навпаки, періодично мінливі ГОСТи лише посилювали вимоги до технології виробництва.

Найвідоміші коньяки Вірменії

У сучасній Вірменії діють близько десятка коньячних заводів, при цьому кількість постачальників, імпортують продукцію під брендом «вірменський коньяк», значно більше.

Існує проблема покупки фальсифікованої продукції.

Серед найбільш іменитих виробників, які випускаю найвідоміші коньяки Вірменії: Єреванський коньячний завод (належить французькій групі Pernod Ricard), Марз Араратський КЗ, «Грейт Веллі», Єреванський коньячно-винно-горілчаний комбінат «Арарат».

До найвідоміших марок відносяться коньяки «Арарат» від ЕКЗ і ЕКВВК, Ной Класик, Арпі, Ной Араспел.

Кожен з цих алкогольних напоїв випускається в різних версіях залежно від терміну витримки.

 

Середня вартість пляшки хорошого вірменського коньяку, віком 7-10 років, становить близько 30-40 доларів, проте є і як більш доступні, так і дорогі варіанти.

Для позначення витримки алкогольного напою зазвичай використовується знайома з радянських часів класифікація коньяків на одинарні, марочні і колекційні.

Також зустрічається і французька класифікація VS, VSOP, VVSOP, XO.

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *