Молдавський коньяк

Історія молдавського коньяку почалася на рубежі ХIX-XX століть, коли на винокурнях Кишинева і Калараш вперше почали випускати цей благородний алкогольний напій.
Потрібно відзначити, що на той час культура виноробства в Молдові досягла якщо не піку свого розквіту, то, як мінімум, перебувала на значній підйомі. В 1914 році, молдавські виноградники займали одну з найбільших площ в Європі.

Молдавські коньяки були на межі зникнення

Фото Молдавський коньяк

Радянський Союз багато дав республіці в плані подальшого розвитку винного і коньячного виробництва, проте, майже всі досягнення були перекреслені антиалкогольної кампанією, відкинувшись Молдавію на десятки років назад. Популярні марки «Білий лелека», «Дойна», «Букет Молдавії» дуже швидко зникли з продажу, а подальший розвал СРСР і зовсім на деякий час позбавив цінителів молдавських коньяків улюбленого алкоголю.

Коньяк Молдавії «Білий Лелека» не випускає тільки ледачий

На щастя, в країні продовжили відновлювати виноробство, і в даний час придбати практично будь-який коньяк Молдови не складе ніяких труднощів. Всі відомі з часів Союзу марки успішно виробляються на п’яти-шести основних заводах, при цьому, зокрема, «Білий лелека» постійно стає предметом численних судових розглядів. Надто вже популярним був цей коньяк в СРСР, щоб хтось із молдавських виробників зміг собі дозволити розкіш не випускати його.

Основна проблема, з якою стикаються покупці — високий відсоток підробок.

 

Молдавський коньяк конкурентоспроможний в усіх відношеннях

В цілому, претензій до якості випускаються в Молдавії коньяків, немає.

В країні достатньо власної сировини, мабуть, з цієї причини навіть недорогі одинарні сорти є цілком придатними до вживання.

Мова йде про оригінальної продукції, фальсифікат, якого також чимало, краще не пити, і не звертати уваги на його низьку ціну.

 

Основні виробники молдавського коньяку: заводи «KVINT», «Calarasi-Divin», «Vinimpex», «Vinaria Bardar», «Aroma».

Ціна на молдавський коньяк вельми конкурентоздатна, хоча, звичайно, вище, ніж на український алкоголь.

Наприклад, пляшка 3-х зіркового «Букета Молдавії» коштує 7 доларів, 6-річного
«Квінт Легенда» — 15 доларів, а марочного 15-річного «Квінт Тирасполь» — 50 доларів.

В основному, використовується радянська класифікація часу витримки.

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *