Класифікація вина

Як відомо, кращими виноробами вважаються майстри з Франції, деяких регіонів Іспанії та Італії. Однак не завжди напис made in France на пляшці гарантує високу якість вина. Для того щоб з високою часткою ймовірності придбати дійсно гарне європейське вино, необхідно знати деякі правила, прийняті в Європі.

Поряд з кольором і змістом цукру, для ряду південноамериканських і європейських країн велику роль має класифікація вина в залежності від географічної території. Незважаючи на сприятливі кліматичні умови, давні традиції та контроль над якістю, далеко не всі регіони тієї ж Італії однаково придатні для вирощування певних сортів винограду.

Фото Класифікація вина

Розібратися в європейських винах допоможе єдина класифікація вина, якої у великій
ступеня відповідають внутрішні класифікації Італії, Іспанії та Франції, то є країн-лідерів в галузі виноробства.

Спрощена європейська класифікація вина

Найдешевшими і, відповідно, низькоякісними є столові вина, на етикетці яких відсутня згадка про прив’язку до якогось регіону або району. Ця категорія називається Wine without Geographical Indication.

Вино Wine with Protected Geographical Indication (PGI)На щабель вище за якістю знаходяться вина категорії Wine with Protected Geographical Indication (PGI), тобто вироблені з урожаю винограду, вирощеного в межах певного виноробного району.

 

Вино Wine with Protected Designation of Origin (PDO)Кращими вважаються вина, зроблені не просто з винограду окремої місцевості, а й минулі певний контроль до якості продукції. Вони позначаються як Wine with Protected Designation of Origin (PDO), і саме цей напис на етикетці підкаже, що перед вами дійсно якісне вино.

 

Виноробні райони європейських країн

Виноробні райони Франції

В кожній виноробній країні є кілька регіонів, вино з яких вважається особливо хорошим. Для Франції це Шампань, Божоле, Бургундія, Ельзас-Лотарингія, Прованс, Арманьяк, Кальвадос, Бордо, Лангедок. власне, їх назви відомі у всьому світі.

 

Для Іспанії це Андалусія, Мадрид, Балеарські острови, Каталонія, Кастилія, Наварра.

Італія славиться П’ємонтом, Ломбардією, Венето, Тосканою, Лаціо, Трентіно.

Виноробні райони Іспанії та Італії

Втім, тримати в голові назви всіх географічних областей абсолютно не обов’язково, вже згадана класифікація вина допоможе швидко розібратися в ступеня якості будь-якого вина, зробленого в Європі. Звичайно, з її допомогою ви не зможете визначити смак або букет, але, як мінімум, уникнете розчарування від придбання низькосортного вина.

Інфографіка «Класифікація вина»

Інфографіка «Класифікація вина»

Я думаю, ця інфографіка «Класифікація вина» зацікавить багатьох любителів Бахуса. Дійсно, іноді буває дуже важко розібратися у всьому цьому винному розмаїтті. І тоді замислюєшся, як вибрати вино ?! А ця карта з різними типами і видами сортів вин вам дуже пригодяться.

Мені ось найбільше подобаються сорти Cabernet Sauvignon і Sangiovese (це в самому верху графіки серед червоних)!

Але взагалі відчуваю, що всі сорти вин ще пробувати — не пробувала! Успіху і вам в цьому «не легкій справі»!

 

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *