Італійські вина

Італійські вина — найпоширеніші в світі. Італія по праву вважається одним з найбільших в Європі виробником вина, поряд з Іспанією та Францією. Практично вся територія країни придатна для культивування винограду, завдяки географічному положенню Іспанії і невластивому клімату.

Культура виноробства, згідно даними останніх досліджень, налічує 3000 років, тому досвіду місцевим майстрам не позичати. Італійські вина відомі далеко за межами країни.

Найвідоміші італійські вина

Фото Італійські вина

Поряд з поширеними сортами мерло, каберне совіньон, шардоне і рислінг, в Італії існує чимало місцевих сортів винограду, таких як барбера, неббьоло, санджовезе, ламбруско, Кортезе.

Класичними італійськими винами вважаються червоні сухі «Брунелло ді Монтальчіно Ле мачок » і «К’янті Джакомо Морі». З білих сухих вин найчастіше згадується «Верначча ді Сан Джиминьяно». І, звичайно ж, одним з символів італійського виноробства є білі ігристі вина «Асті «.

Класифікація вин Італії

В Італії прийнята власна класифікація вин, яка, тим не менш, повністю відповідає вимогам Євросоюзу. Всі вина поділяються на 4 категорії.

Vino da tavola — сюди входять всі недорогі столові вина.

Indicazione Geografica Tipica — категорія створена для відносно недорогих вин, які були створені в межах певних географічних областей.

Indicazione Geografica Tipica — в цій категорії представлені більш дорогі сорти, з контрольованим по змісту найменуванням

Denominazione di Origine Controllata e Garantita — найпрестижніша категорія, до якої входять вина не тільки контрольованого, але і гарантованого найменування за походженням.

 

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *