Ірландський віскі

Ірландський віскі хоч і є, можливо, не настільки популярним в світі, як шотландський, володіє не менш славною історією. Крім того, деякі його сорти відзначені вищими міжнародними нагородами, що підтверджує висока якість алкогольного продукту.

Але на початку, трохи історії.

Історія ірландського віскі

Аж до двадцятого століття, Шотландія не мала виходу на міжнародний ринок, і фактично весь продаваний за межами Великобританії віскі мав ірландське походження. Ситуація змінилась, коли Ірландія нарешті отримала незалежність від Англії. Цей важливий історичний момент був затьмарений одночасним введенням Великобританією ембарго на експорт віскі. З двох тисяч винокурень збереглося лише дві: Midleton і Bushmillis. Лише в 1989 році був побудований ще один завод Cooley.

За технологією виробництва, ірландський віскі дещо відрізняється від шотландського скотча. пророщений ячмінь не сушиться над торф’яним вогнем, а подальша перегонка здійснюється три рази. Завдяки цьому ірландський віскі славиться незвичайною, для настільки міцного алкогольного напою, м’якістю.

Ірландський віскі поділяється на три основних типи

  • Чистий віскі (single pot still);
  • Односолодовий віскі (single malt);
  • Зерновий віскі (grain whiskey).

Як і у випадку з шотландським скотчем, змішуванням чистого або односолодового віскі із зерновим, отримують найпоширеніший тип- купажний віскі.

Згідно з чинним в Ірландії законам, мінімальний термін витримки складає не менше трьох років. В країні не прийнято розділяти купажі на standard і de luxe, проте цифри на етикетці пляшки з’являються, як правило, лише в тому випадку, якщо до складу купажу входять сорти з витримкою не менше восьми років.

Асортимент пропонованих до продажу ірландських віскі не такий широкий, як шотландського скотча, проте деякі з них готові похвалитися не меншою, а іноді навіть і більшою популярністю.

Відомі марки ірландського віскі

Віскі Tullamore Dew є однією з живих легенд Ірландії. Має безліч нагород і премій. кілька раз ставав володарем почесного знака «Кращого ірландського віскі». Володіє виключно м’яким смаком, в його ароматі можна вловити нотки лимона, горіха і прокаленного дерева.

Напевно, найвідоміший ірландський віскі випускається під маркою віскі Jameson. Його історія налічує вже більше двохсот років. З характерних особливостей, можна відзначити м’якість напою, а також особливий золотистий колір, що купується завдяки використанню унікальних дубових дочок.

Віскі Bushmills є одним з найстаріших. Перша пляшка з його назвою на етикетці з’явилася ще в 1608 році. Серед характерних особливостей — тонкий медовий аромат. В компанії велика увага приділяється якості дубових бочок. Використовуються лише самі кращі, з представлених на ринку. Раніше в таких бочках витримувався херес, мадера або бурбон.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *