Грузинський коньяк

Грузія славиться не тільки своїм знаменитим вином і мінеральною водою, але і хорошими коньяками. Можливо, на святкових столах грузинський коньяк з’являється не так часто, як хотілося б його творцям, проте це анітрохи не применшує непоганих смакових і ароматних характеристик алкогольного напою.

Грузинський коньяк з’явився ще в 1865 році

Фото Грузинський коньяк

У Грузії, де традиції виноробства особливо сильні, перше коньячне виробництво було організовано в далекому 1865 році, хоча стверджувати, що місцеві жителі не намагалися переганяти вино задовго до цього, не візьметься, напевно, ніхто. Якісний прорив у виробництві грузинських коньяків стався через чверть століття, коли вивчив французьку технологію вчений і меценат Давид Сараджішвілі організував в Тбілісі перший коньячний завод. Цікаво, що закладені в ті часи принципи виробництва успішно застосовувалися в Радянському Союзі, і швидше за за все, в тій чи іншій мірі використовуються і зараз на місцевих коньячних заводах.

Грузинські коньяку часто підробляють

Авторитет грузинських коньяків був підірваний в середині дев’яностих років минулого століття, коли вони на досить тривалий час зникли з прилавків магазинів, в зв’язку з розривом старих торгових зв’язків і загальну кризу в Грузії.

Лише в 2000-х поступово почали повертатися вже порядком забуті марки. До того ж, незважаючи на присутність офіційних дистриб’юторів, не завжди пропонований грузинський коньяк є оригінальним. Фальсифікат є, мабуть, головною загрозою для популяризації алкоголю з Грузії.

Ціни на коньяки Грузії

Основні виробники та самі відомі коньяки Грузії: АТ «Сараджішвілі і Еніселі» (На базі знаменитого Тбіліського коньячного заводу), торгова марка «Vinodel-Collection» і компанія «Брати Асканелі».

Мінімальна ціна одинарного трирічного коника Грузії знаходиться на рівні восьми доларів. Наприклад, за ці гроші можна придбати пляшку Тетрон. П’ятизірковий одинарний коньяк Сараджішвілі & nbsp; коштує трохи більше 18 доларів, а ось 14-річний марочний Сараджішвілі Еніселі обійдеться вже в 75 доларів.

Для класифікації часу витримки використовується як радянська, так і французька система.

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *